Historie naszych pacjentów

Informacja, która uratowała Grzegorza

Wiedza, co masz zrobić, może uratować Twoje życie.

 

Grzegorz od ostatnich tygodni skarżył się na ogólne osłabienie i przemijającą gorączkę. Zaobserwował również na swojej szyi wyczuwalne, okrągłe zmiany pod skórą. Na zlecenie swojego lekarza wykonał badania laboratoryjne. W swoich wynikach zaobserwował wysoki poziom białych krwinek. Co ma zrobić, skoro jego wizyta u lekarza jest dopiero w przyszłym tygodniu?

Zobacz opis wyników Grzegorza

Komentarz eksperta

W morfologii stwierdzono zwiększone stężenie leukocytów (białych krwinek), co w powiązaniu z objawami takimi jak utrzymująca się gorączka, powiększenie węzłów chłonnych może świadczyć o zaburzeniach hematologicznych i wymaga dalszej diagnostyki.

 

W takich przypadkach niezbędne jest wykonanie rozmazu ręcznego  mikroskopowego, który może znacząco przyspieszyć postawienie właściwego rozpoznania. 

lek. Agnieszka Kuś

Lekarz, absolwentka Wydziału Lekarskiego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, specjalista chorób wewnętrznych, w trakcie specjalizacji w dziedzinie hematologii, zawodowo związana z Centrum Hematologiczno-Transplantacyjnym Dolnośląskiego Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii we Wrocławiu.