Historie naszych pacjentów

Maciek i skutki zatrucia

Czasem proste rozwiązanie może przynieść szybką ulgę.

 

Przekonał się o tym Maciek, młody student Politechniki, który po spożyciu alkoholu na imprezie cierpiał z powodu biegunki, wymiotów, bólu brzucha i ogólnego osłabienia organizmu. Zaniepokojony swoim stanem wykonał badania w punkcie pobrań i otrzymał wyniki online wieczorem, w którym pojawił się niedobór sodu. Zestresowany Maciek nie wiedział, co zrobić.

Zobacz interpretację wyników Maćka

 

Komentarz eksperta

Hiponatremia, czyli obniżone stężenie sodu w organizmie jest najczęstszym zaburzeniem wodno-elektrolitowym spotykanym w codziennej praktyce lekarskiej. W tym przypadku wynik stężenia sodu u pacjenta był poniżej normy tj. 131 mmol/l , co świadczy o niewielkim niedoborze tego pierwiastka.

 

Pacjent otrzymał komunikat, że jest to łagodna hiponatremia wynikająca z utraty sodu z przewodu pokarmowego (biegunka) i wymaga jedynie odpowiedniego nawodniania.

 

lek. Anna Kubrak

Lekarz, absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Doświadczenie zawodowe zdobywała w poradni POZ oraz w Oddziale Chorób Wewnętrznych i Geriatrii Szpitala im. A. Falkiewicza we Wrocławiu.