Historie naszych pacjentów

Natychmiastowa pomoc dla Joanny

Joanna wykonała badania hormonalne, które zalecił jej lekarz ginekolog. W jej wynikach prolaktyna była podwyższona, więc Joanna umówiła wizytę zaraz po powrocie ze swojego urlopu za dwa tygodnie.

Zobacz opis wyników Joanny

Komentarz eksperta

Prolaktyna jest hormonem produkowanym przez przedni płat przysadki mózgowej i odpowiada za funkcjonowanie układu rozrodczego. Wysokie stężenia prolaktyny we krwi mogą świadczyć o występowaniu guza przysadki mózgowej, któremu towarzyszą objawy neurologiczne takie jak bóle i zawroty głowy, zaburzenia pola widzenia.

 

W tym przypadku biorąc pod uwagę objawy kliniczne i stężenie prolaktyny znacznie przekraczające normę laboratoryjną, należy w pierwszej kolejności wykluczyć prolactinomę — gruczolaka przysadki mózgowej wydzielającego prolaktynę. 

lek. Agnieszka Kuś

Lekarz, absolwentka Wydziału Lekarskiego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, specjalista chorób wewnętrznych, w trakcie specjalizacji w dziedzinie hematologii, zawodowo związana z Centrum Hematologiczno-Transplantacyjnym Dolnośląskiego Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii we Wrocławiu.