Aby zapewnić jak najlepsze wrażenia, korzystamy z technologii, takich jak pliki cookie, do przechowywania i/lub uzyskiwania dostępu do informacji o urządzeniu. Zgoda na te technologie pozwoli nam przetwarzać dane, takie jak zachowanie podczas przeglądania lub unikalne identyfikatory na tej stronie. Brak wyrażenia zgody lub wycofanie zgody może niekorzystnie wpłynąć na niektóre cechy i funkcje.
Przechowywanie lub dostęp do danych technicznych jest ściśle konieczny do uzasadnionego celu umożliwienia korzystania z konkretnej usługi wyraźnie żądanej przez subskrybenta lub użytkownika, lub wyłącznie w celu przeprowadzenia transmisji komunikatu przez sieć łączności elektronicznej.
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest niezbędny do uzasadnionego celu przechowywania preferencji, o które nie prosi subskrybent lub użytkownik.
Przechowywanie techniczne lub dostęp, który jest używany wyłącznie do celów statystycznych.
Przechowywanie techniczne lub dostęp, który jest używany wyłącznie do anonimowych celów statystycznych. Bez wezwania do sądu, dobrowolnego podporządkowania się dostawcy usług internetowych lub dodatkowych zapisów od strony trzeciej, informacje przechowywane lub pobierane wyłącznie w tym celu zwykle nie mogą być wykorzystywane do identyfikacji użytkownika.
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest wymagany do tworzenia profili użytkowników w celu wysyłania reklam lub śledzenia użytkownika na stronie internetowej lub na kilku stronach internetowych w podobnych celach marketingowych.
Komentarz eksperta
Prolaktyna jest hormonem produkowanym przez przedni płat przysadki mózgowej i odpowiada za funkcjonowanie układu rozrodczego. Wysokie stężenia prolaktyny we krwi mogą świadczyć o występowaniu guza przysadki mózgowej, któremu towarzyszą objawy neurologiczne takie jak bóle i zawroty głowy, zaburzenia pola widzenia.
W tym przypadku biorąc pod uwagę objawy kliniczne i stężenie prolaktyny znacznie przekraczające normę laboratoryjną, należy w pierwszej kolejności wykluczyć prolactinomę — gruczolaka przysadki mózgowej wydzielającego prolaktynę.
lek. Agnieszka Kuś
Lekarz, absolwentka Wydziału Lekarskiego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, specjalista chorób wewnętrznych, w trakcie specjalizacji w dziedzinie hematologii, zawodowo związana z Centrum Hematologiczno-Transplantacyjnym Dolnośląskiego Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii we Wrocławiu.